Prezentacje na konferencjach
Konferencje naukowe są okazją do prezentacji swoich osiągnięć kolegom i koleżankom z innych instytucji. W ten sposób naukowcy mogą się wymieniać informacjami, uczyć się od siebie wzajemnie i oceniać wady i zalety różnych metod badawczych. Dotychczas najczęstszym sposobem prezentowania wyników na konferencjach naukowych były prezentacje ustne z użyciem slajdów PowerPoint oraz postery (plakaty) wywieszane w specjalnych sesjach plakatowych.
Zapadalność na krztusiec wśród pacjentów z przedłużającym się kaszlem, zgłaszających się do lekarzy pierwszego kontaktu w Polsce w latach 2009-2010: prospektywne badanie wzmożonego nadzoru.
29. doroczne spotkanie Europejskiego Towarzystwa Chorób Zakaźnych Wieku Dziecięcego (ESPID), Haga, Holandia, 7-11 czerwca 2011 roku.
Ocena skutków stopniowego zastępowania doustnej żywej szczepionki przeciw poliomyelitis (OPV) szczepionką inaktywowaną (IPV) na występowanie porażeń w następstwie szczepień przeciw polio (VAPP) w Polsce.
Czwarty Światowy Kongres Chorób Zakaźnych Wieku Dziecięcego (WSPID), Warszawa, Polska, 1-4 września 2005 roku.
Sytuacja społeczno-ekonomiczna oraz profile przyjmowania nielegalnych substancji psychoaktywnych wpływają na rozpowszechnienie zakażen HIV wśród narkomanów na północy Polski.
"Mosty w naukach o zdrowiu": Spotkanie naukowe w celu promowania współpracy pomiędzy naukowcami ze Stanów Zjednocznonych oraz Europy Środkowej w obszarze badań nad HIV/AIDS oraz związanych problemów zdrowotnych, Bukareszt, Rumunia, 14-16 października 2004 roku.